KONST / Oljemålningar / Olja / akvarell 12374556
nr 1237 4556
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Olja / akvarell, Skogslandskap, Signerade, pannå, 21x15
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:05:25
24/2 21:09:47
300 kr
25/2 18:12:49
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson